24.8 C
Skopje
18.06.2021

Holanda fiton ndaj Austrisë, kualifikohet tutje dhe eliminon Maqedoninë nga “Euro...

Holanda ka shënuar fitore komode ndaj Austrisë.Holanda arriti t’i arkëtojë pikët e plota me rezultat 2 – 0.Ishte sulmuesi Memphis Depay që zhbllokoi rezultatin...

Belgjika kualifikohet në fazën e eliminimit direkt, mposht Danimarkën

Kombëtarja e Belgjikës ka shënuar fitore të ngushtë ndaj Kombëtares së Danimarkës.Belgjika ia doli të fitojë me rezultat 1 – 2.Ishte Danimarka që kaloi...

FC Shkupi në Çair sjellë një Kampion!

FC Shkupi vazhdon përgatitjet për ndeshjet e Kupave të Europës që e presin tani në korrik, teksa drejtuesit po punojnë rreth përforcimit të skuadrës,...

Ukraina mposht Maqedoninë e Veriut, merr fitoren e parë në Kampionatin...

Ndeshja e dytë e vlefshme për Grupin C në mes të Ukrainës dhe Maqedonisë së Veriut është dominuar nga ukrainasit, që morën fitoren e...

EURO 2020, Aliovski kthen RMV-në kundër Ukrainës (Video)

Reprezentacioni i Maqedonisë është përgjigjur shpejt në pjesën e dytë të lojës. Pas një aksioni me Goran Pandebv , Arijan Ademi u gjend...

Lojtarët e refuzuan, trajneri i Rusisë kthen shishen e Coca-Cola-s

Vëmendje në Euro 2020 kanë marrë veprimet e disa prej yjeve të futbollit gjatë konferencave për shtyp, të cilët kanë larguar shishe pijesh nga...

Ukraina kalon në epërsi ndaj Maqedonisë (Video)

Ukraina ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut (1-0). Në minutën e 29-të, kapiteni Andriy Yarmolenko pas një rivënie nga këndi...

Bekteshi dhe Sejdini në mbështetje të përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut...

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe kreu i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muhamet Sejdini po qëndrojnë së bashku në Bukuresht, ku me fillim...

Federata e Danimarkës: Eriksen do të operohet

Federata e Futbollit të Danimarkës, ka njoftuar për gjendjen e Christian Eriksen.Eriksen ra pa ndjenja në fushë, në ndeshjen mes Danimarkës dhe Finlandës.Kjo është...

Alioski: Në Kampionatin Evropian çdo ndeshje duhet të luhet sikur të...

Mesfushori me prejardhje shqiptare Ezgjan Alioski ka folur për “Euro 2020”.Maqedonia e nisi me humbje Kampionatin Evropian kundër Austrisë 3-1.Mefshori i Kombëtares së Maqedonisë,...

LAJMET E FUNDIT

Malcom Simmons: EULEX-i dorëzoi dosje në Beograd

Ish kryetari i gjyqtarëve të EULEX-it, Malcom Simmons kishte dërguar në drejtim të kryeministrit Albin Kurti një pjesë të dëshmisë së tij për skandalet...