14.7 C
Skopje
6.04.2020

Presidenti i UEFA, Ceferin: Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës...

Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në Evropë, Aleksandar Ceferin, ka hdënë disa detaje tjera rreth sezoneve të garave evropiane. Ceferin ka pranuar...

Me 237km/orë, humb jetën në aksident ish-futbollisti i Realit

Një aksident i rëndë automobilistik i ka marr jetën ish-futbollistit spanjoll të Realit dhe Sevilies, Josè Antonio Reyes dhe një të afërmi të tij. Sikurse...

Xavi dhuron 1 milion euro donacion – ndihmon luftën kundër Kovid19

Xavi Hernandez ka treguar bujarinë e tij, duke ndihmuar luftën kundër Covid19. Trajneri i Al-Sadd dhe ish lojtari i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka dhënë një...

Cristiano Ronaldo i izoluar nga koroavirusi, tregon si të qetheni në...

Fakti që Ronaldo është i izoluar së bashku me familjen e tij në shtëpi prej koronavirusit dhe nuk ka mundësi të qethet, ai ia...

Juve ka gati “kartën” për të rikthyer Pogban, pritet betejë me...

Merkatoja e verës pritet të jetë një nga më interesantet viteve të fundit. Shumica e klubeve tashmë kanë vënë në radar futbollistët që dëshirojnë t’i...

Pas Rakitic, edhe Umtiti në shitje

Barcelona duket se do të spastrojë skuadrën gjatë merkatos së verës. Kampionët e La Liga pritet të bëjnë disa ndryshime në skuadër dhe tashma ka...

UEFA kundër mbylljes se parakohshme të sezonit, paralajmëron federatat

Koronavirusi ka anuluar shumë aktivitete sportive në mbarë botën, duke detyruar që institucionet sportive të përcaktojnë data të tjera për kampionatet. Ndërkohë, UEFA detyrohet...

Neymar dhuron 5 milionë euro për luftën ndaj koronavirusit

Ylli i PSG-së, Neymar i ka befasuar të gjithë me vendimin e fundit.Sipas mediave braziliane, sulmuesi ka dhuruar 5 milionë euro për të luftuar...

Belgjika e shpalli kampionin në tavolinë, ja reagimi i UEFA-s

Belgjika është bërë shteti i parë që i dha titullin kampion një skuadre në tavolinë, pas situatës së koronavirusit. Club Brugge është shpallur kampion...

Shevchenko: Milan do të jetë gjithmonë në zemrën time

Andriy Shevchenko ka përshkruar dashurinë e tij të madhe për Milan. Legjenda ukrainase e futbollit, Shevchenko, përmes llogarisë së tij private në rrjetin social ‘Twitter’,...

LAJMET E FUNDIT

Thaçi: Masat e qeverisë të pamjaftueshme, sjellja e qytetarëve jokorrekte

Partia Demokratike Shqiptare vlerëson se masat e ndërmarra nga Ministria e Shëndetësisë dhe institucionet e tjera relevante janë të pamjaftueshme, në një kohë kur...

evn