15 C
Skopje
18.05.2021

Ronaldo: E ardhmja ime në Real nuk varet nga unë

Cristiano Ronaldo insiston se e ardhmja e tij është krejtësisht në duart e Real Madridit . 33-vjeçari ka gëzuar një sezon shumë frytdhënës këtë edicion me...

Dy momentet kulminante të Vokrrit jashtë fushës së futbollit – Kosova...

Fadil Vokrri, me punën e tij si shef i Federatës Kosovare të Futbollit bëri realitet ëndrrën për anëtarësimin e përfaqësueses së Kosovës në UEFA...

Zyrtare: Shkëndija bën një përforcim të madh

Remzifaik Selmani është afrimi i parë i Shkëndijës së Tetovës në afatin kalimtar të verës.Kryesia bind sulmuesin të rikthehet në Tetovë, pas një sezoni...

Zyrtare: Holding vazhdon me Arsenalin

Mbrojtësi i Arsenalit, Rob Holding, ka nënshkruar kontratë të re me klubin.“Topçinjtë” kanë njoftuar zyrtarisht për vazhdim, por s’kanë treguar kohëzgjatjen që përmban kontrata.22-vjeçari...

Çmendet Ronaldo, ja paga që kërkon nga Real Madrid

Real Madrid është duke bërë gjithçka që ta mbaj sulmuesin Cristiano Ronaldo, por ky i fundit duket se po e dëshiron vetë largimin nga...

Zyrtare: Sarri largohet nga Napoli

Maurizio Sarri është larguar përfundimisht nga Napoli. Strategu italian është larguar pas tri vitesh nga klubi i Napolit. Lajmin e ka konfirmuar presidenti i klubit italian,...

Xhaka ngushëllon familjarë e kolegë të Fadil Vokrrit

Mesfushori i përfaqësuese së Zvicrës dhe Arsenalit, Granit Xhaka ka shprehur ngushëllimet e tij për familjarët e Fadil Vokrrit pas lajmit për vdekjen e...

Jorginho nuk ‘joshet’ nga Ancelotti, gati transferimi në Angli

Carlo Ancelotti duhet të fillojë të gjejë një regjisor për lojën e tij te Napoli, pasi italo-braziliani Jorginho mund të quhet një ‘ish’ tashmë.Mesfushori...

Sulmuesi nga Maqedonia transferohet te Prishtina

Skuadra e Prishtinës ka bërë një tjetër “goditje” gjatë këtij afati kalimtar të verës. Prishtina ka arritur akordin për kontratë një vjeçare me mundësi vazhdimi...

Gruaja më e fortë në botë: Jemi shumë të mërzitur

Gjermania u eleminua nga Kupa e Botës në fazën e grupeve pasi u mposht nga Korea e Jugut me rezultat 2-0. Për këtë humbje ka...

LAJMET E FUNDIT

VOA: Presidenti Biden thotë se mbështet armëpushimin mes Izraelit dhe palestinezëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden, shprehu të hënën në një telefonatë me Kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, mbështetjen e për një armëpushim në...