10.5 C
Skopje
19.04.2019

Liverpool mposhtë Bayern Munichun

Sadio Mane ka shkëlqyer me dy gola duke i ndihmuar Liverpoolit ta mposhtë Bayern Munichun në udhëtim, duke kaluar në çerekfinale të Ligës së...

Ja në cilat pozita radhiten Maqedoni, Kosova e Shqipëria në listën...

FIFA ka publikuar renditjen e re botërore të ekipeve kombëtare.Maqedonia është renditur në pozitën e 70-të.Ndërsa Kosova vazhdon të jetë në pozitën e 141-të...

Reali ka gati planin për “Bernabeun e ri”, shifra marramendëse

Klubi “mbretëror” ka bërë gati planin për stadiumin e ri.Projekti është gjigant dhe prek shifrat e 400 milionë eurove.Drejtuesit e klubit kanë punuar shumë...

Bayern dhe Arsenal në garë për bomberin e Lillë

Nicolas Pepe pritet ta vazhdojë karrierën diku tjetër pas përfundimit të sezonit.Sipas asaj që raporton Le10Sport, për Pepen janë duke u interesuar shumë skuadra,...

PSG-së i përsëritet historia, Man Unitedi e mposht dhe e eliminon...

Manchester Unitedi ka bërë rikthim sensacional duke e përmbysur Paris Saint-Germainin me një penallti të vonshme falë VAR-it, duke e siguruar një vend në...

Ronaldo dhe Messi: Rekordet në gjuajtjen e penalltive

Lionel Messi e humbi një penallti në ndeshjen kundër Real Valladolidit, në kuadër të La Ligës. Megjithatë, argjentinasi ka një rekord mjaft të mirë...

McGregor i ofendoi gruan, Nurmagomedov i përgjigjet në këtë mënyrë

Khabib Nurmagomedov i është përgjigjur Conor McGregorit.Conor McGregor kishte fyer Khabib Nurmagomedovin dhe gruan e tij në baza fetare.Ish-kampioni i UFC-së që para pak...

FSHF: Policia jashtë stadiumeve në Shqipëri, klubet ta zgjidhin me privatë

Shefi i Sektorit të Garave, Lysjen Nurishmi, shpjegoi se testi i patë i vërtetë do të jetë supersfida mes Skënderbeut dhe Partizanit në Korçë.Nuk...

Lewandowski beson se është koha të largohet nga Bundesliga, ia bën...

Robert Lewandowski ka hapur derën për Juventusin duke thënë se nuk dëshiron që të luajë në të njëjtën ligë përgjithmonë.Agjenti i Lewandowskit e ka...

Ranieri emërohet trajner i Romës

Claudio Ranieri do ta zëvendësojë Eusebio Di Francescon. Edhe zyrtarisht, Roma ka njoftuar se Claudio Ranieri, i cili ditë më parë u shkarkua nga posti...

Reka dhe Siljanovska një paradhomë e një bashkëpunimi në raundin e...

Në një spot publicitar të përbashkët mes kandidatëve për president Gordana Siljanovkës, nga radhët e VMRO DPMNE-së dhe Blerim Rekës, kandidat i përzgjedhur nga...