Ministri i brendshëm i Republikës së Maqedonisë, Oliver Spaaovski dhe ambasadori i Çekise Mirosllav Toman nënshkruan sot një marrëveshje përmes së cilës Republika Çeke do të dhuroj një milion euro për nevojat e MPB-së.

Mjetet dedikohen për aparaturë dhe menaxhim me krizën e migrantëve.

Artikulli paraprakDo të ndahet nga burri me probleme mendore, vjehrri kërkon t’ja çojë fëmijët në jetimore
Artikulli tjetërTurqia i reagon Austrisë për mbylljen e xhamive, qeveria austriake thotë se ky është vetëm fillimi