Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu

48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes

46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet Besar Halimi