Trajneri i Kosovës Bernard Challandes, u shpreh shumë i lumtur për fitorën e Kosovës ndaj Çekisë me rezultat 2 me 1.
Të parët kaluan në epërsi mysafirët duke realizuar nëpërmjet Patrick Schick.

Por, Dardanët e barazuan rezultatin në 1 me 1 me Vedat Muriqit, kurse Kosovën në epërsi e kaloi Mërgim Vojvoda.
Challandes me këtë rast në rrjetet sociale shkroi se besimi për fitore është mbi të gjitha.
“Ne besuam dhe ja ku jemi”.