Liverpool dhe Paris Saint Germain dhanë spektakël në Anfield.
“Të kuqtë” e Jurgen Klopp shënuan me Daniel Sturridge (30’) , James Milner me penallti (36’) dhe Firmino (92′). Për PSG shënuan Meunier dhe Mbappe.

Në ndeshjet e tjera Atletico Madrid fitoi 1-2 ndaj Monaco, Galatasaray mposhti 3-0 Lokomotivën e Moskës, Club Brugge-Dortmund 0-1, Crvena Zvezda-Napoli 0-0 dhe Schalke-Porto 1-1.