Klima ishte shumë e mirë në drekën me Zaevin, pothuaj si në dasëm, ishte komenti i Aleksis Cipras, sipas mediave greke, lidhur me drekën e dy kryeministrave që dje u organizua në Oteshevë, menjëherë pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Greqisë

Mediat në Greqi e transmetojnë edhe menynë, respektivisht çka kanë ngrënë delegacionet nga Maqedonia dhe Greqia dhe përfaqësuesit evropianë.

Artikulli paraprakGjendja para Kuvendit e qetë, por nën masa sigurie
Artikulli tjetërKush po i sponsorizon protestat në Shkup, dalin të dhëna në rrjetet sociale?!