Koronavirusi ka prekur edhe Amerikën dhe Donald Trump ka bërë testin për këtë virus.

Presidenti amerikan, Donald Trump, iu nënshtrua testit për koronavirus.

Sot pas mesnate, Shtëpia e Bardhë përmes një njoftimi bëri të ditur se rezultoi negativ.

Pavarësisht thirrjeve edhe në gjithë SHBA-në, Trumpi kishte vazhduar t’i përshëndes njerëzit me dorë, njofton NBC news.