Deputetja e VMRO-DPMNE-së, Daniella Rangellova është tërhequr nga Komiteti Ekzekutiv i partisë dhe pozita e kryetares së forumit të gruas në VMRO. Informacionin për Alsat e ka konfirmuar vet Rangellova e cila ka shtuar se kjo nuk nënkupton se largohet nga grupi parlamentar.

Artikulli paraprakKryeprokurori Jack Smith për herë të parë viziton Kosovën
Artikulli tjetërZaev: Kërkesat e opozitës shqiptare janë shumë ambicioze