Mesfushori shqiptar i Bazelit, Taulant Xhaka i ka propozuar martesë të fejuarës së tij, Arbnora Nuredinit.

Taulanti ka publikuar në rrjetin social Instagram një fotografi në të cilën shihet duke i propozuar Arbnorës. Arbnora duket shumë e emocionuar nga kjo befasi.

Çifti kanë pranuar shumë urime nga familjarët, miqtë e ndjekësit e tyre.
Taulant Xhaka dhe Arbnora Nuredini, janë fejuar në janar të vitit 2018.