Dështon edhe Dortmund, humbet mundësinë që të barazohet me pike me Bayernin

Borussia Dortmund ka barazuar në Freiburg duke humbur kështu mundësinë që të barazohet me pikë me Bayern Munchen. Dortmund kalojë dy herë në epërsi në këtë por që e humbi në fund mundësinë që të fitojë tri pikë

Borussia Dortmund ka barazuar sot në Freiburg me rezultat 2-2 duke humbur kështu një mundësi ideale për t’u barazuar me pikë me Bayern Munchen.

Ishin Dortmundi që kaluan të parët në epërsi në pjesën e parë duke shënuar gol në minutën e 20-të me anë të Witsel.

Megjithatë në pjesën e dytë Freiburg kthehet në lojë duke shënuar gol në minutën e 55-të.

Dortmundi kthehet në lojë në minutën e 67-të ku talenti i huazuar te kjo skuadër nga Real Madridi shënon gol.
Megjithatë ata nuk arritën që ta mbajnë këtë rezultat pasi që rezultati u barazua në minutën e 89 ku Akanji shënoi autogol.Me këtë barazim Dortmund bie në vendin e 7 me 12 pikë, dy më pak se Bayern.