Plani i dy vëllezërve për të trafikuar drogë nga Shqipëria drejt Maqedonisë së Veriut u prish nga policia.

Efektivët e Pogradecit prangosën një 35-vjeçar dhe shpallën në kërkim vëllanë e tij, nën akuzën se kanë tentuar të kalojnë 1 kg kanabis drejt Maqedonisë së Veriut, duke përdorur kufirin liqenor të Ohrit.

Si prova materiale, u sekuestruan lënda narkotike, një varkë, dy motorë uji tip “Yamaha”, dy peshore elektronike, mjete të cilat përdoreshin nga dy vëllezërit në këtë veprimtari të paligjshme.

Artikulli paraprakNë 10 komuna të Maqedonisë nuk ka të infektuar me coronavirus, numri i rasteve aktive bie në 351
Artikulli tjetër“Srebrenica” përshkallëzon krizën politike në Malin e Zi