Referendumi do të kryhet sipas ligjit ekzistues, dhe pas referendumit do të miratohet ligj i ri me standarde moderne, paralajmëroi ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska.

Në emisionin televiziv “Top Tema” në Telma, ministrja Deskoska tha se më mirë është që tani të mos ketë as edhe ndryshime teknike në ligj ndërsa referendum të kryhet në bazë të ligjit ekzistues se sa të bëhen ndryshime dhe të nxiten dyshime se diçka po imponohet.

Artikulli paraprakSpahiu: Pikërisht ky është shpirti i lindur lider!
Artikulli tjetërCili është plani i BDI-së për referendumin? Flet Ali Ahmeti (Video)