Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po zhvillon sonte takim informal me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Siç udhëtoi edhe herën e kaluar, kur shkoi në Tiranë për të festuar fitoren e Vetëvendosjes, Albin Kurti, raportohet se arriti në Kryeministrinë e Shqipërisë pa eskortë, njofton Klan Kosova.

”Nuk erdhi me eskortë, i shoqëruar nga automjete”.
”Doli shefi i protokollit në Presidencë dhe e priti dhe tashmë është futur në Kryeministri për një takim informal me Kryeministrin Edi Rama”, citon Ora News gazetarin e tyre.

Artikulli paraprakHendbollistet e Vardarit “viktima” e radhës e vashave nga Çairi
Artikulli tjetërBDI Strugë nesër zgjedh kryesinë e re