Sampdoria ka shkarkuar trajnerin Di Francesco.
Sampdoria ka njoftuar se janë duke ndarë rrugët me trajnerin Eusebio Di Francesco.

Klubi është në fundit e tabelës në Serie A, me vetëm një fitore dhe gjashtë humbje nga shtatë ndeshje të luajtura.
Di Francesco morri drejtimin e skuadrës para fillimit të këtij sezoni, duke zëvendësuar Marco Giampaolon, i cili kaloi tek Milan.
Di Francesco paraprakisht ishte shkarkuar edhe nga pozita e trajnerit tek Roma.