Digjet banesa, vdesin dy të rinj shqiptarë në Belgjikë

Fund tragjik për dy shqiptarë në Belgjikë.
Mësohet se ata kanë humbur jetën pasi një zjarr përfshiu banesën e tyre.

Si pasojë e zjarrit kanë mbetur të vdekur dy të rinj, P. H (24 vjeç) nga Berati dhe V.P (23 vjeç) nga Durrësi.
Raportohet se ngjarja ka ndodhur ditën e premte, shkruan Top Channel.

Shkaku i zjarrit që përfshiu banesën ende nuk dihet ndërsa vijojnë hetimet nga autoritetet belge.