Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov do të takohet sot me Presidentin Gjorge Ivanov për ta njoftuar atë mbi zhvillimet më të fundit rreth negociatave për kontestin e emrit, që u zhvillua ditë më parë në Nju Jork.

Artikulli paraprakMaqedonia dhe Kosova do të nënshkruajnë 15 marrëveshje
Artikulli tjetërDonald Trump takon Kim Kardashian, diskutojnë për reformat në burgje