Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Bullgari, me ftesë së homologes së tij bullgare Ekaterina Zaharieva.

Mendime për marrëdhëniet e përgjithshme bilaterale midis dy shteteve si edhe mundësitë për përforcimin dhe zhvillimin e bashkëpunimit të ardhshëm në më shumë sfera me interes të përbashkët do të këmbehen në takimin e Dimitrovit dhe Zaharievas, kumtoi MPJ.

Dimitrov është paraparë gjatë vizitës të pritet edhe nga presidenti bullgar, Rumen Radev.