Humoristi Rasim Thaqi-Cima është pa dyshim një ndër figurat më të njohura, që i ka dhënë shumë publikut përmes skeçeve dhe batuta të shumta.

Cima nuk është vetëm humorist i mirë, por edhe një baba shumë i dashur e i përkushtuar, e këtë e ka thënë disa herë edhe e bija e tij, Adelina.

Së fundi, edhe djemtë e Cimes shpesh janë përfolur në medien rozë. Artani, djali i vogël i humoristit sapo është bërë baba për herë të dytë, shkruan “Kosovarja”.

Emocionit e të bërit baba ai e ka ndarë me miqtë e tij në rrjetin sociale “Facebook”.

Kuptojmë se Artani është bërë me djalë, të cilin e ka quajtur Dren.