Djali i këngëtares Tina Tarner, Kreg Rejmond Traner (59) u vetëvra me armë zjarri në shtëpinë e tij në Studio Siti, Kaliforni.

Autoritetet lokale konfirmuan se ai mbrëmë ishte gjendur i vdekur. Disa orë më herët, nëna e tij ishte mysafire në javën e modës të Xhorxho Armanit në Paris.

Kreg ishte djali më i madh i këngëtares së famshme dhe i saksofonistit të famshëm Rejmond Hil.

Artikulli paraprakAustria planifikon hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë në dhjetor
Artikulli tjetërQeveria gëzon qytetarët me këto vendime