Azer Sefuli nga Gostivari ka rrëfyer se djali i tij Jasin Sefuli 15 vjeçar ndodhej në autobus mbrëmë kur ndodhi tragjedia, shkruan Gazeta Lajm. “Djali im ishte në autobus dhe po kthehej nga shkolla. Është viti i parë në shkollën e mesme të arkitekturës. Ende s’e kam pa në çfarë gjendje është, vetëm me telefon jam dëgjuar”, tha Azer Sejfuli./Gazeta Lajm