Një nga telefonat për të cilin flitet gjithmonë është iPhone. Modeli i ri pritet të prezantohet në muajin Shtator, por thashethemet dhe fotot e para kanë nisur të qarkullojnë në rrjet.

Flitet se modeli i ri do të jetë shumë i vogël, ndryshe nga telefonët e fundit që gjithmonë kanë pasur ekran më të madh. iPhone 12 do të ketë një ekran 5.4 inç dhe do të jetë më i vogël edhe se iPhone SE 2020.

Por për të gjithë ata që duan më shumë janë dy modelet iPhone 12 Max 6.1 inç dhe iPhone 12 Pro Max me një ekran 6.7 inç.

Të gjitha modelet e reja do jenë me çipin A14 Bionic dhe të disponueshëm për rrjetin 5G.