Një person që shet akullore në Pakistan është quajtur “Donald Trumpi albin” për shkak të ngjashmërisë me ish-presidentin amerikan.

Sipas mediave të huaja, burri me albinizëm, u filmua duke shitur akulloren e tij në rrugët e Sahiëal në Punjab dhe njerëzit u çuditën nga ngjashmëria e tij me Trump.

Në video, burri mund të shihet duke kënduar ndërsa qëndron pranë karrocës së tij, duke demonstruar se ai është gjithashtu një biznesmen, si Trump.

Në të vërtetë, ndërsa zëri i tij i kënduar me sa duket ndryshon dukshëm nga ai i Donald, ndërsa sjelljet dhe lëvizjet e duarve duken shumë të ngjashme.

Një person komentoi: “Donald Trump është zhvendosur në Pakistan”, ndërsa një tjetër tha: “Biznesi i ri i Donald Trump. Shitja e akullores.”

Artikulli paraprakLehtësime të reja, në dasma dhe koncerte mund të thirrni deri 1000 mysafirë!
Artikulli tjetërSerbi shau futbollistin shqiptar të Maqedonisë, letër UEFA-s për përjashtimin e tij