Chelseas i është thënë se Jadon Sanchos do t’i kushtojë 100 milionë euro nëse kërkohet transferimi i tij në afatin kalimtar të janarit.‘Blutë e Londrës’ kanë të drejt të realizojnë transferime, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur t’ua heq ndalesën.

Emri më i përfolur për t’iu bashkuar Chelseas, është talenti i Borossia Dortmund, Jadon Sancho.

Chelsea tashmë ka mësuar çmimin e Sanchos, i cili do t’iu kushtojë 100 milionë euro, përcjell lajmi.net.

Daily Express pretendon se Chelsea po kërkon edhe yllin e Crystal Palace, Wilfried Zaha dhe sulmuesin e RB Leipzig, Timo Werner./