Drejtori Gjeneral – NP RADIODIFUZIONI NACIONAL, Prof. Dr. Festim Halili sot ka realizuar një takim me ministrin e Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Prof.Dr Jeton Shaqiri.

“Sot, pata kënaqësinë të mirëpres në takim Prof.Dr. Jeton Shaqiri, ministër i Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe Administratës.
📌 Inicimi i projekteve të përbashkëta në interes të përgjithshëm publik dhe në të mirë të qytetarëve.

📌 Zhvillimi i planeve vjetore, si dhe aftësimi dhe avancimi i burimeve njerëzore.

Njëherit, falënderoj ministrin, që MSHIA do të mbështes plotësisht NP Radiodifuzionin Nacional në proceset e digjitalizimit të proceseve dhe zbatimin e politikave në drejtim të bashkërendimit të aktiviteteve në harmoni të plotë me Agjendën Evropiane për Digjitalizim në Ballkanin Perendimor”, shkruan Festim Halili.

 

Artikulli paraprakSabri e Ermal Fejzullahu sërish në bashkëpunim?!
Artikulli tjetërZjarr në byrektoren përball televizionit shtetëror (Foto)