19:47 | 20 Prill 2021

Federata e Bodybuildingut dhe Fitnessit të Kosovës më datë 17 prill në Pallatin e Kulturës ‘Asim Vokshi’ në Gjakovë, organizimi i Kupës së Kosovës dhe Mbarëkombëtare në Bodybuilding, Klasike për Meshkuj dhe Fitness.

Në mesin e përfitimeve të rezultateve mjaft të mira të arritura debutuesi Dren Rexhepi.

Në kategorinë Bodybuilding deri 23 vjeç, Rexhepi përfundoi i treti. Por, ai doli fitues në kategorinë Bodybuilding deri në 80 kilogramë, duke kaluar në një kategori absolute.

Edhe pse çmimi kryesor i takoi Granit Kuletës, paraqitet para se Rexhepit dha shenja të bëhet fjalë për një sportist që premton shumë në ardhmen.

”Tre muaj përgatitje, përkushtim dhe lodhje u shpërblyen ”, tha ai për lajmi.net.

Rexhepi dhe shpërblye me çmimet e para në karrierë në sportin e bodybuildingut por pritet që të arrijë edhe më shumë suksese të tjera në vitet e ardhshme./Lajmi.net/

No description available.

No description available.