Ylli i muzikës botërore, këngëtarja shqiptare Dua Lipa do të mbajë koncert në qytetin e saj të lindjes Prishtinë për herë të dytë.

Ajo do të performoj në kuander të festivalit Sunny Hill dhe tani është bërë e ditur edhe data se kur do të mbahet.

Ngjarja e cila do të mbahet në Parkun e Gërmisë në kryqyetet dhe festivali do të zgjas tre ditë nga data 10 gusht deri me 12.

Në kuadër të këtyre tri ditëve do të performojë edhe këngëtarja kosovare me famë botërore.

Përgatitje për koncertin madhështor kanë filluar ndërsa biletat pritet të dalin në shitje së shpejti.

Artikulli paraprakSKANDALOZE, LGBT organizon iftar në Tetovë, reagojnë hoxhallarët (FOTO)
Artikulli tjetërKryemadhi bën një paralajmërim të fortë, shumë shpejt do publikojë një skandal për Edi Ramën