Dy shqiptarë në skenën e Eurovizionit kanë falur shumë emocione.

Eugent Bushpepa  përfaqësuesi i Shqipërisë ka ndarë në rrjetet sociale një foto me përfaqësuesen e Qipros, Eleni Foureira.

Ajo ka pohuar publikisht origjinën e saj shqiptare dhe ky ishte një diskutim që pushtoi median për një periudhë të gjatë.

Eleni dhe Eugenti kanë bërë shqiponjën dykrenare, simbolin që aq shumë na përfaqëson.

 

Artikulli paraprakRezarta Shkurta ndez rrjetin, nxjerr në shesh të pasmet
Artikulli tjetërUT, sopranoja Inva Mula mbajti ligjëratë para studentëve të Fakultetit të Arteve (FOTO)