Sonte zhvillohen dy super ndeshje në UEFA Champions League në raundin e 1/16.

Dy ndeshjet janë tepër të interesante, me Lazion që pret në shtëpi kampionin e Bundesligas, Bayern Munchen dhe Atletico Madrid – Chelsea, kjo ndeshje do të zhvillohet në një vend neutral për shkak të pandemisë.

Formacionet e mundshme, Lazio – Bayern

Lazio: Reina; Acerbi, Patric, Musacchio; Lazzari, Leiva, Milinkovic-Savic, Luis Alberto, Marusic; Immobile, Correa

Bayern: Neuer; Hernandes, Davies, Boateng, Sule; Kimmich, Alaba, Goretzka, Sane, Comen; Leëandoëski.

Formacionet e mundshme, Atletico – Chelsea

Atletico: Oblak; Felipe, Savic, Hermoso; Lodi, Saul, Kondogbia, Koke, Llorente; Suarez, Correa

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Zouma, Rudiger; James, Alonso, Kante, Kovacic; Mount, Werner, Giroud

Dy ndeshjet do të zhvillohen nga ora 21:00.