Juventus është gati të zgjasë kontratën e Paulo Dybala deri në qershor 2025, duke e bërë atë fytyrën e klubit dhe kapitenit të ardhshëm.

Sipas Tuttosport, negociatat me agjentin e tij kanë arritur në një përfundim pozitiv dhe një marrëveshje pritet të zyrtarizohet në gusht, pak para se të rifillojnë ndeshjet e Ligës së Kampionëve.

La Joya kishte qenë në prag të një largimi drejt Tottenham Hotspur verën e kaluar, por ishte i vendosur të luftonte për vendin e tij në Torino.

Ai e dëshmoi veten, pasi Dybala ka qenë ndoshta lojtari i tyre më i mirë këtë sezon nën Maurizio Sarri, madje duke e luajtur rolin e një qendërsulmuesi.

26-vjeçari ka kontribuar 17 gola dhe 13 asistime në 41 ndeshje konkurruese këtë term.

Kontrata e tij aktuale skadon në 2022, kështu që do të jetë një zgjatje tre-vjeçare me pagë të përmirësuar.

Mbi të gjitha, Dybala do të bëhet ‘fytyra’ e klubit në markën dhe reklamimin e tyre, me një rol si kapiten i ardhshëm i ekipit