Floyd Mayweather është në bisedime me Conor McGregor për një ndeshje kthimi, pas asajt që zhvilluan në verën e vitit 2017. Sipas raportimit të “SunSport”, në mës të këtij dueli janë plot 1 miliard dollar, një shifër kjo jashtë normales.

Ky lajm vjen pikërisht pak orë para se luftëtari irlandez të rikthehet në ring, pasi ditën e sotme ai do të sfidojë Dustin Poirier. Kujtojmë që përballja e parë mes tyre, përfundoi me fitoren e amerikanit duke ndalur ecurinë pozitive të McGregor.

Ende nuk dihet se kur dhe ku do të zhvillohet raundi i dytë mes tyre, edhe pse po flitet shumë për një nga vendet e Lindjes së Mesme. Tashmë mbetet për t’u konfirmuar përballja e madhe, por fillimisht Conor duhet të mposhtë Dustin Poirier.