Anëtari i skuadrës së Atletico Madrid, Christian Minchola, është ndarë nga jeta, përcjell lajmi.net.Faqja zyrtare e Atleti njofton se Minchola (19/02/2006), është ndarë nga jeta, në moshën 14 vjeçare.

https://www.atleticodemadrid.com/noticias/la-familia-rojiblanca-esta-de-luto-por-el-fallecimiento-de-christian-minchola

Nuk janë përmendur shkaqet që kanë sjell vdekjen e të riut që ishte pjesë e Atletico de Madrid Infantil C.Atleti shkruan se skuadra do t’i qëndrojë afër familjes së lojtarit, si dhe është vendosur që flamuri në ‘Wanda Metropolitano’ të vendoset në gjysmështizë.