Bashkimi Demokratik për Integrim me plotë sukses është afër përmbylljes së zgjedhjeve brenda partiake në Kuvendet Zgjedhore në degët e saja ku në vazhdën e emërimit të kryetarit të ri dhe anëtarëve të saj ishte edhe dega e Sopishtes.

Mbrëmë në komunën e Sopishtes, kuvendarët e Degës së Bashkimit Demokratik për Integrim, gjatë procesit të votimit zgjodhën që për katër vitet e ardhshme për kryetar ti përfaqësoj Sunaj Latifi, ndërkaq dega e Sopishtes do të ketë 11 kuvendarë.

Artikulli paraprakRealizohen projektet infrastrukturore në komunën e Studeniçanit
Artikulli tjetërLëndim i frikshëm në sfidën Dijon – PSG, futbollisti mbeti pa ndjenja!