Lojtari më i ri i Arsenalit dhe kapiteni i përfaqësueses së Zvicrës, Stefan Lichtsteiner do t’i bashkohet hetimit që po bëhet ndaj Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit nga FIFA, për mënyrën e festimit pas shënimit të golave në ndeshjen kundër Serbisë.

Sipas gazetarit të BBC, Richard Conway, FIFA do të procedojë edhe ish-mbrojtësin e Juventusit dhe ky vendim është marrë pasditen e së dielës.

Njoftimi i FIFA-s vijon gjithashtu me hapjen e hetimit për Presidentin e Federatës së Futbollit të Serbisë, Slavisha Kokeza dhe trajnerin e kombëtares serbe, Mlladen Krstajiç në mbyllje të ndeshjes në fjalë.

Artikulli paraprakRama dhe liderë të tjerë shtetërorë urojnë Erdoganin
Artikulli tjetërJo vetëm në Turqi, festa për Erdoganin nis edhe në Prizren (Video)