Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, shumë shpejt do ta shohim si aktor në filmin më të ri të Ermal Mamaqit, “I love Tropoja”.

Filmi do të shfaqet në kinema në vitin 2020.
Ditën e sotme producenti dhe regjisori i “I love Tropoja”, Mamaqi ishte i ftuar në emisionin “Siluete” në RTSH, ku zbuloi më shumë për këtë projekt kinematografik.

Ermali zbuloi se Edi Rama do të luajë rolin e dajës dhe do shfaqet me paruke të zeza, lente dhe syze, e nga ky transformim thuajse nuk njihet.

I pyetur nga moderatorët nëse e ka paguar Ramën, Ermali u përgjigj “S’e kam paguar, erdhi dhe iku pa ngrënë. Kishte tetë badigardë”, shkruan xing.al.