Milan është duke e përcjell nga afër yllin e përfaqësueses së Kosovës, 19 vjeçarin Edon Zhegrova.

Leonardo ka marr indikacione te shkëlqyeshme nga agjentët të lojtarëve për Edonin dhe po vlerëson se a duhet ta blejë Messin kosovar.

Këto informacione jepen nga gjiganti mediatik italian mediasetsport.

Zhegrova shihet si zëvendësim i Hakan Calhanoglu i cili nuk po kalon formë të mirë kohëve të fundit prej se është transferuar nga Bayer Leverkusen.