Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Elif Elmas sot do të kompletojë transferimin nga Fenerbahçe te Napoli.

Shkupjani për momentin ndodhet në klinikën “Vila Stjuard” në Romë, duke kaluar testet mjekësore, ndërsa më vonë do të firmosë edhe marrëveshjen me Napolin, ku dhe do të prezantohet nga ana e napolitanëve.