Elvana Gjata vazhdon të dëshmojë se është në top-formë.
Këngëtarja nga Shqipëria është njëra ndër femrat më të pëlqyera dhe më të komentuara nga publiku.

Ajo është aktive edhe në rrjete sociale e cila publikon imazhe tejet atraktive, duke mos munguar edhe ato nga përditshmëria.

E veshur në të verdha dhe me atletete të bardha, Gjata thjesht ju lë pa fjalë me këtë pamje.

Nga ana tjetër, ajo po sjell këngë dhe hite të shumta për audiencën madje ka filluar edhe koncertet në trojet shqiptare.