Skenat nudo ndikuan që aktorja të refuzojë rolin e Anastasia Steele.

Emilia Clarke në një intervistë për Hollywoodreporter ka treguar arsyen pse e ka refuzuar filmin ’50 Shades of Grey’, shkruan Elle, transmeton lajmi.net.

Gjatë intervistës aktorja lavdëroi regjisoren, Sam Taylor duke thënë se puna që ajo bën është magjike, dhe nuk ishte ajo arsyeja pse refuzoi të jetë pjesë e filmit.

“Ishin skenat nudo ato që më shtynë ta refuzojë rolin e Anastasia Steele personazh ky që pastaj u luajt nga Dakota Johnson”.