Opinonisti Enver Robelli është detyruar ti fshijë të gjitha postimet AntiIslame që krijuan bujë të madhe mbrëmë dhe sot. Robelli e quajt futbollistin Xherdan Shaqiri “budalla” dhe “analfabet” për shkak se ky i fundit pas fitores historike të Zvicrës ndaj Serbisë e falenderoj Allahun me ELHAMDULILAH, pas kësaj kan vijuar kritika të ashpëra të popullit shqiptarë ndaj Enver Robellit.

Kujtojm se edhe para dy viteve akademiku Mehmet Kraja u detyrua të deaktivizohet nga rrjetet sociale pas një shkrimi të tij antiislam e që më pastaj populli shqiptarë eksplodoj me ragime anti Mehmet Kraja.