Portieri dhe kapiteni i kombëtares shqiptare Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv në testin e Covid 19. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ekipi italian ku ai luan S.p.a. l, që në faqen e tij njofton se Berisha është në izolim pasi rezultoi pozitiv në tamponin molekluar që bëri një ditë  më parë.

“Futbollisti nuk ka patur asnjë kontakt me pjesëtarët e skuadrës”, thotë njoftimi.