Reprezentacioni i Maqedonisë është përgjigjur shpejt në pjesën e dytë të lojës. Pas një aksioni me Goran Pandebv , Arijan Ademi u gjend në pozicion të mirë për gol. Megjithatë goditja e tij në tokë u lexua nga mbrojtësi ukrainas.

https://streamable.com/us4til

https://streamable.com/sxsa0b

Disa minuta më vonë MAqedonia arriti sukses në qëllimin e saj. Alioski e huqi tentimin e parë, por u gjend në vendin e duhur për tu përmirësuar dhe të zvogëlojë në 2:1 . Reprezentacioni
me goditjen u kthye në lojë për pikë.

Artikulli paraprakTakim Rexhepi- Arifi, në fokus iniciativa për rikategorizimin e rrugës prej Likovës deri në Goshincë
Artikulli tjetërAzizi: Sondazhet e IRI-t, verifikim dhe garanci për lëvizjen BESA