Dita e shtunë sjellë disa ndeshje interesante për kualifikimet për Kampionatin Evropian.

Sot janë në orar hiq më pak se shtatë ndeshje.

Sigurisht që vëmendja e të gjithëve është te ndeshja Kosovë – Çeki.

‘Dardanët’ nga ora 15:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ masin forcat me Kombëtaren e Çekisë.

Ndeshje interesante do të jetë edhe ajo mes Francës dhe Shqipërisë, që luhet me fillim nga ora 20:45.