Një uragan i kategorisë 1 po i afrohet me shpejtësi brigjeve iberike. Gjendja e alarmit është dhënë nga qendra për uraganë në Majemi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Uragani “Leslie” po kalon në oqean duke u spostuar në drejtim verilindor me një shpejtësi prej 57 kilometrash në orë dhe me erëra që arrijnë shpejtësi deri në 130 kilometra në orë.

Parashikohet që ai të kalojë në veri të ishullit Madeira, për të kaluar më pas dhe më në qendër.

Artikulli paraprakDështon Gjermania, turpërohet nga Holanda (VIDEO)
Artikulli tjetërJa pse bashkëshortja e Khabibit s’shfaqet kurrë në publik