EVN Maqedoni sot do ta shënojë ditën e lindjes së shkencëtarit dhe shpikësit Nikolla Teslla.

Dita do të festohet në qendrën e parë ekspozuese për energji elektrike “Matkë” me mbi 150 fëmijë të moshave të ndryshme, të cilët paraprakisht u paraqitën për pjesëmarrje.

Ata do të jenë pjesë e punëtorive kreative dhe interaktive, ligjerata dhe eksperimente shkencore dhe do të njihen më mirë me jetën dhe veprën e Nikolla Tesllës.

Artikulli paraprakVazhdon operacioni i shpëtimit për të bllokuarit në një shpellë në Tajlandë
Artikulli tjetërTakim Zaev – Mogerini në Samitin në Londër