Këngëtarja nga Kosova e famshme në botë, Rita Ora, kishte nisur ndërtimin e shtëpisë për familjen Sala në fshatin Pinar pas tërmetit shkatërrues i cili la të vdekur 51 persona dhe qindra të plagosur.

Lajmin e kishte bërë të ditur Erion Veliaj përmes një videoje dhe një përshkrimi në rrjetet sociale.

Veliaj ka publikuar në Facebook këtë aktivitet duke e falënderuar Ritën:

Premtim i dhënë, premtim i mbajtur!🙌

Në shtëpinë e re të familjes Sala🏡, e rindërtuar nga goca jonë Rita Ora, e cila iu përgjigj menjëherë thirrjes tonë për të adoptuar një nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.🏚

Faleminderit nga ❤ Rita!-shkruan Veliu.

https://www.facebook.com/ErionVeliaj/videos/2817719624930801/