14:32 | 18 Prill 2021

Feronikeli dhe Ballkani do të ndeshen ne kuadër të xhiros së 29-të të Superligës së Kosovës.

Feronikeli pret në shtëpi skuadrën e Ballkanit në kuadër të xhiros së 29-të të Superligës së Kosovës, shkruan lajmi.net.

“Nikli” mundi Prishtinën para dy xhiros, gjë që tregon kapacitetin e tyre, ata do të kërkojnë ta bëjnë të njëjtën edhe ndaj Ballkanit dhe në rast se e arrijnë, rrugëtimi i Ballkanit për titullin do të komplikohej më shumë.

Ballkani qëndron në pozitën e tretë me 58 pikë, tre më pak se lideri Drita.

Formacionet zyrtare të klubeve./Lajmi.net/

Ballkani: Ljuljanovic, Thaqi, Potoku, Gashi, Gripshi, Korenica, Krasniqi, Daku, Kuc, Jashanica, Prekazi.

Feronikeli: … pas pak.