Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pasditen e sotme vizitoi disa barnatore në komunën e Strugës, për t’u informuar se si rrjedh masa e shfuqizimit të kuotave për ilaçet me receta.

“Struga ishte një prej komunave të para, e cila i shfuqizoi kuotat për ilaçe me receta në barnatore. Qytetarët në këtë rajon, nga muaji gusht kanë ilaçe në dispozicion në çdo kohë. Ata më tepër nuk frikësohen se mund të mbesin pa terapinë e duhur. E zgjodhëm problemin shumëvjeçar, qytetarët kanë ilaçe në fillim, në mes dhe në fund të muajit”, deklaroi ministri Filipçe.

Artikulli paraprakKumanovë, shpaloset pllaka përkujtimore e veprimtarit Bajrush Xhemaili
Artikulli tjetërRama-Mitsotakis, dy kryeministrat takohen nesër në Athinë